Niedziela Palmowa 05.04.2020r. – Informacje duszpasterskie

  1. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia w tym Triduum Paschalnego. Od dzisiaj mamy możliwość uczestniczyć w liturgii poprzez przekaz internetowy w naszym kościele. Pamiętajmy o przepisach państwowych odnośnie ilości osób w kościele. Dlatego łączymy się duchowo poprzez transmisję Triduum Paschalnego z naszego kościoła parafialnego.
  2. Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godzinie 18:00. Na zakończenie liturgii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „Ciemnicy”. Kościół będzie otwarty do godziny 21:00.
  3. Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godzinie 18:00. O godzinie 17:30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W czasie liturgii cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do północy. W tym dniu obowiązuje post ścisły, jakościowy i ilościowy.
  4. Wielka Sobota – Ze względu na pandemię nie będzie błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych. W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna osoba dorosła. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy przy Grobie Pańskim.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 20:00. W tym roku opuszcza się błogosławieństwo ognia. W liturgii chrzcielnej ma być zachowane jedynie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

  1. Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja będzie o godzinie 6:00, pozostałe msze święte o godzinie 8:30; 11:30 i 16:00.

Zamiast procesji rezurekcyjnej nastąpi błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przed bramą kościoła.

  1. Obchody Triduum Paschalnego tylko w kościele parafialnym w Kijanach.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego, pomoc w sprzątaniu kościoła (m. in. przez strażaków), przygotowanie ciemnicy, Grobu Pańskiego i przystrojenie kościoła na święta. Na stronie internetowej naszej parafii znajduje się numer konta parafii. Dziękujemy za ofiary złożone przez przelew bankowy.
  3. Dziękujemy Aleksowi, Tomkowi i Miłoszowi, którzy założyli w naszym kościele łącze przekazu internetowego, który będzie służył przekazowi przebiegu liturgii dla naszych parafian.