I Niedziela Adwentu 1.12.2019 r.

  1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Lublinie.
  2. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 6-8 grudnia tj. najbliższy piątek, sobota, niedziela. W piątek i sobotę msze święte o godz. 8:30; 11:30; 18:00. W sobotę spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą tj. 8:00; 11:00; 17:30. W Zawieprzycach spowiedź od godz. 9:30, a o 10:00 msza święta. W niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia i zakończenie rekolekcji. Zachęcamy do skorzystania z tego czasu łaski.
  3. W sobotę 7 grudnia nabożeństwo I-sobotnie o godz. 17:00.
  4. Czas Adwentu wprowadza nas w nastrój oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu dziejów, oraz jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przygotowujemy się do tego m. in. Przez uczestnictwo w mszach św. roratnich, czuwając razem z Maryją. Takie msze święte będziemy odprawiali w poniedziałki, środy i soboty o godzinie 6:00 rano. Prosimy o zabezpieczenie świec, aby wosk nie kapał na posadzkę i ławki.
  5. Dzisiaj zostaną poświęcone opłatki. Prosimy, aby osoby co roku roznoszące opłatek przekazały go swoim sąsiadom wraz z ankietą dotyczącą stanu religijnego rodziny. Ankieta jest anonimowa. Ofiary z opłatków przeznaczone będą na termomodernizację kościoła.
  6. Jak co roku nasza parafia włącza się w akcję Caritas Archidiecezji Lubelskiej: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, polegającą na sprzedaży świec wigilijnych. Zachęcamy do nabycia świecy – symbolu pamięci o najsłabszych, potrzebujących naszej uwagi. Już od dzisiaj taką świecę można nabyć w zakrystii.